DiLumenTM Endolumenal Girişimsel Platform (EIP)

Bir endoskop için yeni, yenilikçi bir aksesuar olarak DiLumen EIP, endolumenal terapötik prosedürleri kolaylaştırabilir aksi takdirde kolonun laparoskopik veya açık cerrahisi gerekebilir.

Talimatlara uygun olarak kullanıldığında DiLumen, bir endoskopun kalın bağırsakta tam olarak konumlandırılmasını sağlar ve optik görselleştirme, tanı ve endoskopik tedaviye yardımcı olur. Kolondaki tedaviye endoskopik bir yaklaşım, anatomiyi koruyabilir, kolektomiye bağlı komplikasyonları ortadan kaldırabilir ve maliyetleri azaltabilir.

Cerrahi tedaviEndolumenal Tedavi
AmeliyathaneAmeliyathane veya GI Suite
Kolon RezeksiyonuTipik olarak kolonu korur
Açık veya laparoskopik kesilerKesik yok
4-7 gün hastanede kalışGenellikle aynı gün veya ertesi gün eve gider
4-6 haftalık iyileşme1-2 günlük tipik iyileşme
Olası stomaStoma pek olası değil
Komplikasyon potansiyeli:
• Yara enfeksiyonu (% 5-% 30)
• Anastomoz kaçakları (% 3-% 24)
Komplikasyon Potansiyeli:
• Perforasyon
• Kanama
• Enfeksiyon
Cerrahi MaliyetLumendi DiLumen EIP Maliyeti
DiLumen, hekimlere lümen içi müdahaleleri gerçekleştirmek için daha fazla fırsat sunabilir ve bu da hastalar için daha fazla seçeneğe yol açabilir.


ENDOLUMENAL YAKLAŞIM ŞUNLARI YAPABİLİR:
  • Genel anestezi ihtiyacını azaltın
  • Tedaviye kesisiz bir yaklaşım sağlayın
  • Açık veya laparoskopik cerrahi ile ilişkili komplikasyonları azaltın
  • Hastanede kalış sürelerini kısaltın
  • Finansal maliyetleri azaltın

DiLumen , bir endoskop için bir aksesuardır. Bir endoskopun kalın bağırsakta tam olarak konumlandırılmasını sağlamak ve optik görselleştirme, tanı ve endoskopik tedaviye yardımcı olmak için endikedir.

DiLumen, standart ve küçük çaplı kolonoskoplara uyan yumuşak, esnek bir kılıftan oluşur. Cihaz, biri kolonoskopun bükülen kısmının arkasında ve ikincisi kolonoskopun ucunun önünde olmak üzere iki balon kullanır. Her iki balon da açıldığında ve şişirildiğinde, aradaki alan sabitlenir. Bu Terapötik Bölge (TZ), dokunun stabilizasyonunu, insüflasyonunu ve manipülasyonunu kolaylaştırır, böylece klinisyenin hedef bölgeyi daha etkili bir şekilde tedavi etmesine izin verir. Tedavi tamamlandıktan sonra balonlar basitçe söndürülür ve kolonoskop ile birlikte çıkarılır.


Öncü Endoşirurji.

DiLumen TM Endolumenal Girişimsel Platform (EIP), kalın bağırsağın çeşitli endoskopik prosedürlerine yardımcı olmak için standart endoskoplara aksesuar olarak hizmet veren yenilikçi bir yeni tıbbi cihazdır.

Son yirmi yılda, tarama kolonoskopisi kolon kanseri ve diğer bağırsak sistemi hastalıklarına karşı en etkili silahlardan biri haline geldi.


DİLUMEN ENDOLUMENAL GİRİŞİMSEL PLATFORM

Taranan hastaların çoğu hastalıksızdır veya tarama sırasında küçük bir prosedüre sahip olabilirken, diğerleri ameliyat dahil olmak üzere ek müdahale gerektiren bir tanı alır. Nispeten güvenli olsa da, cerrahi genel anestezi kullanımını, abdominal insizyonları ve sıklıkla kolonun bir kısmının çıkarılmasını içerir. Bu tür müdahaleler genellikle hastanede dört ila altı gün kalmayı ve bir aydan fazla iyileşmeyi gerektirir. Ek olarak, yara enfeksiyonu veya anastomoz kaçaklarından kaynaklanan olası komplikasyonlar, çok daha uzun hastanede kalış sürelerine ve iyileşme sürelerine neden olabilir. Bu faktörler ayrıca bakım maliyetlerini önemli ölçüde artırabilir ve hasta için verimlilik kaybına neden olabilir.

EMR’yi Kolaylaştırmak İçin Çift Balon Endoskopik Platformun Kullanımı

Geisinger Tıp Merkezi Girişimsel Endoskopi Direktörü MD David Diehl, 70 yaşındaki bir hastada dalak fleksurunda büyük bir polipin rezeksiyonuna yardımcı olmak için DiLumen ™ çift balon platformunu kullanıyor.

Tüm Prosedürlere Orijinal Sayfasından Göz Atın.

Lumendi ilk ‘kesisiz apendektomi’ prosedürünü bildirdi

Minimal invaziv cihaz geliştiricisi Lumendi, sisteminin ilk tam kesisiz apendektomiyi gerçekleştirmek için kullanıldığını bildirdi – hasta ertesi sabah işe dönebildi. 

İnce bir apandis tipik olarak açık cerrahi veya laparoskopik bir prosedürle çıkarılır ve cilt veya karın duvarından bir veya daha fazla delik açılır. Diğer yöntemler arasında iç mide veya vajinal duvarlardaki kesiklerden küçük organa erişim yer alır. 

Bunun yerine, Lumendi’nin tek kullanımlık DiLumen sistemi geleneksel, standart bir endoskopa bağlanır ve cihazın hareketlerini ve çevreleyen organı stabilize etmeye yardımcı olarak prosedürün tamamen bağırsak içinde gerçekleştirilmesine izin verir.

Endoskopu kaplayan yumuşak, esnek bir kılıftan oluşan sistem, bağırsağı yerinde tutmaya yardımcı olmak için iki şişirilmiş balon kullanarak klinisyenlere daha fazla kontrol sağlar. Baltimore’un Mercy Tıp Merkezi’ndeki cerrahlar, apandisin açıklığında bulunan bir lezyonu çıkarmak için cihazı kullandılar.

Lumendi’ye göre, hasta prosedürü takiben hiçbir ağrı bildirmedi, doğrudan üniteden eve taburcu edildi ve düzenli fiziksel aktiviteye hızlı bir şekilde devam edebildi.

Sergey Kantsevoy, Terapötik Endoskopi için Mercy Medical’in Merkezi müdürü ve prosedürü uygulandı, söz konusu tarafından sağlanan “istikrar ve dinamik çekiş [çift balon platformu] tamamen endoskopik lümen içi apandis ameliyatı teknik olarak mümkün kılar. Ayrıca karın duvarında kesi veya delinme ihtiyacını ortadan kaldırarak ameliyat sonrası kesi fıtığı ve intraperitoneal yapışıklık riskini azaltır. “

İLGİLİ: Lumendi’nin kolonoskop stabilizatörü, FDA onayını alıyor

Lumendi’ye göre DiLumen sistemi, Aralık 2016’da FDA izni aldığı ve Cornell Üniversitesi, Weill Cornell Medicine ve New York Presbyterian ile işbirliği içinde geliştirildiği Avrupa ve ABD’de 1.300’den fazla prosedürde kullanıldı.

Lumendi’nin başkanı ve CEO’su Peter Johann’a göre şirket, ürünlerinin kapsamını karmaşık poliplere, kanser öncesi lezyonlara ve alt gastrointestinal sistemin invazif olmayan erken kanserlerine karşı kullanımının ötesinde genişletmeye odaklanıyor.

Daha Fazlasını Okuyun

https://www.fiercebiotech.com/medtech/lumendi-reports-its-first-incisionless-appendectomy-procedure