İnfomed

1991’den beri edinilen deneyimlere ve 1994 yılında kurulan ilk şirkete dayanan Infomed, 1997 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde kuruldu.

Infomed, makineler, tüp setleri, filtreler ve sorbentleri içeren eksiksiz çözümler sunan kan arıtma cihazlarını tasarlar, üretir ve dağıtır.Yaklaşık 1000 makine ve dünya çapında 20 yıllık deneyime sahip olan Infomed, kan arıtma cihazları sağlayıcısı olarak önemli bir rol oynamaktadır.

İnfomed ürünler, aşağıdakiler gibi gelişmiş tıbbi tedaviler sunan birçok patentli yenilik içerir: Sıvı aşırı yükü ve / veya böbrek hastalığı olan hastalar için sürekli tedaviler, bağışıklık bozuklukları ve kan viskozite sendromları ve CPFA için plazma değişimi ve kaskad filtrasyon

Tarihçesi…

Infomed SA 1997 yılında kurulmuş ve 1999 yılında Avrupa pazarında ilk cihazı olan HF400’ü piyasaya sürmüştür. O zaman, bebekler ve yüksek hacimli hemofiltrasyon için uyarlanmış kombine post-seyreltme ile ilk hemofiltrasyon makinesiydi. .

2000’den 2003’e kadar Infomed, hem plazma terapileri hem de CRRT için Avrupa, Orta Doğu ve Asya pazarlarını genişletti.

Aynı zamanda Infomed , santrifüjlere bağlanacak kaskad filtre monitörü CF100’ü tanıttı .

2004 yılında Infomed , yoğun bakım gereksinimlerine daha iyi uyan HF440’ı, CPFA tedavisini ve 40 litreye kadar atık ve ikame sıvılarının yerleştirilmesine izin veren ölçekleri içerdiğinden yarattı.

Ertesi yıl şirket, filtreler ve önceden monte edilmiş boru setleri de dahil olmak üzere eksiksiz bir ürün yelpazesi sağladı. 

Yeni bir sürümü CF100 yanı sıra CF200 , 2007 yılında geliştirilmiştir.

DIMI sisteminin tasarımı , evde tedavi etmek isteyen kronik böbrek yetmezliği olan hastalar için eksiksiz ve evrimsel bir çözüm sunmak amacıyla 2008 yılında başlatılmıştır . DIMI, hem periton diyalizi hem de hemofiltrasyonu yapan ilk sistemdir.

2010 yılında, adsorpsiyon kolonları için yeni bir cihaz olan CF300 tanıttı.

Aktif Olduğu Alanlar

Infomed, kan arıtımı için makineler ve ilgili tek kullanımlık makineler üretir ve satar.

Blood Purification Principle

Kan Temizleme Prensibi:

Main Application Fields

Ana uygulama alanları:

Infomed’in aktivitesi, belirli maddelerin kan veya plazmadan uzaklaştırılmasını içeren ekstrakorporeal kan saflaştırması ile ilgilidir:

  • kanı hastanın dışında bulunan bir döngüde dolaştırarak
  • kanı bir veya daha fazla arındırıcı elemandan geçirerek, yani filtre veya adsorbe edici
  • gerekirse, uzaklaştırılan maddelerin bir kısmını veya tamamını ikame ederek hastaya geri vermek üzerine…

Ekstrakorporeal kan saflaştırması, hastanın vücudundaki hedeflenen maddelerin normal dengesini geri kazanmasını sağlayacak tedaviyi tanımlayan farklı şekillerde yapılabilir.