ETİLEN OKSİT GAZ STERİLİZASYONU

Cihazın en üstün özelliği, gerekli en az ekipmanın bir araya getirilmesiyle sağlamlık ve dayanıklılığı içeren kaliteli bir yapıyı sunması ile uzun ömürlü, arıza risksiz çalışmayı oluşturması ve servis gereksinimini minumuma indirmesidir. Zira geleneksel strelizatörlerde bulunan ağır kazan, bol miktarda sıhhi tesisat, aparatlar, selenoid valfler, elektriksel ekipmanlar, su deposu, basınçlı hava hatları ve özel tahliye giderlerinin oluşturduğu hantal yapıda sık sık arızalar ve buna bağlı operasyon ertelenmeleri, tedavi uzaması gibi durumlar olağandır.  Axis ‘te herhangi bir su, basınçlı hava, vakum ve tahliye gereksinimi yoktur, montajı ve taşıması kolaydır.Tüplü sistemlerde tüp değişimi sırasında bakır borularda kalan artıl gazın operatöre verdiği zararlar elimile edilmiştir.

Kit bazlı Gaz Difüzyon teknolojisi ile Yeni Nesil Gaz Sterilizatörleridir. Sterilize edilecek malzemeler, pratik olarak gaz kartuşu,  nem çipi  ve  dozimetre  ile  birlikte  Liner Bag içerisine konulur ve ağzı kapatılır. Liner bag, sterilizatörün içine yerleştirildikten sonra gaz kartuşunun düğmesine basılarak sterilizasyon başlatılır. Sterilizasyon ve havalandırma sonrası malzemeleriniz kullanıma hazırdır.
set

Üstelik Axis, rakiplerine kıyasla 1/10 oranında gaz tüketmektedir. 5 ve 11 gr ‘lık kartuşlar ile çalışmaktadır.
Kullanıcı güvenliği, az miktarda gaz kullanımı yanı sıra membran yapısındaki Liner bag ‘in oluşturduğu oldukça düşük oranda gaz difüzyonu ve Negatif basınç ile sağlanmaktadır. Pozitif basınçlı sterilizatörlerin tersine operatöre fiziksel olarak gaz ulaşması mümkün değildir. Ayrıca Liner Bag havalandırılan bir oda içerisine konulsa bile toksik seviye hiçbir zaman oluşmamaktadır. Liner Bag ‘ler kabin içinde kabin mantığı ile ayrı bir sekonder koruma alanı oluşturmaktadır.

dozimetre

Dozimetreler, halihazırda sterilizasyonun Sıcaklık, Süre, Gaz Doygunluğu ve Nüfuzu,  Nem  oranı  gibi  kritik parametrelerini kontrol  eden  özel dozaj entegratördür.

ekran-i

204×150 mm ölçüsünde renkli dokunmatik ekranından komutlar girilebilmekte, uyarı mesajları  görülebilmekte ve çalışma modları takip edilebilmektedir. Tüm iletişim ve kullanım menüsü Türkçedir.
Dahili USB portu sayesinde bilgisayar ortamına bilgi aktarılması, modemler vasıtasıyla internet üzerinden çalışmanın izlenmesi ve kontrolü mümkündür.
Axis etilen oksit sterilizatör serisi gaz difüzyon tekniği teknolojisine sahiptir.Yeni vakum pompa tekniği sayesinde havalandırma kapasitesi ve cihaz güvenliği en yüksek seviyeye ulaştırılmıştır.
Axis etilen oksit cihazının en büyük özelliği sağlamlıktır. Paslanmaya karşı inox yapısıyla uzun ömürlüdür.

printer

Sterilizasyon ile ilgili tarih, zaman, işlev takibi, dökümantasyon bilgileri cihaz üzerinde bulunan mini yazıcıdan çıktı olarak alınabilmektedir.

bag-12

Uzun kateter Liner Bag’ler sayesinde 220 cm’e kadar kateterler, bükülmeden düz bir şekilde steril edilebilmektedir.Lot no, sterilizasyon ısı değerleri, havalandırma zamanı bilgileri görüntülenebilmektedir.

Yüksek Teknoloji

 16000 lt’ye kadar kullanılabilir hacim   

 % 100 EO

 Negatif basınçla çalışma sistemi

 Sterilizasyon ve Havalandırma aynı kabinde

 %100 güvenli

 Microcomputer çalışma sistemli

 Pratik, kullanımı kolay

 Modüler, sterilizasyon poşeti eklenebilme

 Kabin güvenlik basınç ölçümü ve anlık izleme

 Düşük gaz tüketimi

 Sağlam yapı, arıza risksiz kullanım

 Kolay montaj, tahliye, su, basınçlı hava gereksinimsiz

 Arıza risksiz çalışmayı garanti eder.