ETİLEN OKSİT GAZ KARTUŞLARI

ampoules
14

Gaz difüzyon teknikli çalışma sistemine sahip olan kartuşlar, liner bagler ile birlikte sterilizatörde kabin içinde kabin oluşturarak sadece steril olacak malzemelere yetecek kadar gaz ihtiva ettiklerinden, içerik miktarı rakiplerine kıyasla göre oldukça düşüktür. Bu şekilde kullanıcı ve sistem güvenliği artmakta, artıl etilen oksit ve çevresel kirlenme azalmaktadır. Sistemde basınç gereksinimi de ortadan kalktığından, basıncın oluşturabileceği riskler ve hantal sterilizatör yapıları elimine edilmektedir. Kartuş bünyesinde hatalı kullanım, fiziksel darbe, düşme gibi etkenlere karşı tam koruma sağlanmıştır. İç kısımda tampon filtreler, krom çıkış elekleri, çift katmanlı gaz yayınım hücreleri, dış yüzeyde poliüretan gövde ve emniyet tetik tertibatları bulunmaktadır.

Ekran Resmi 2015-02-05 12.19.21

Etilen Oksit Gaz Kartuş Seti

set

Set İçerisinde:
-%100 Etilen Oksit Gaz Kartuşu
-Liner Bag
-Nem Çipi
-Dozimetre

Sterilize edilecek malzemeler, pratik olarak gaz kartuşu, nem çipi ve dozimetre ile birlikle Liner Bag içerisine konulur ve ağzı kapatılır. Liner bag, sterilizatörün içine yerleştirildikten sonra gaz kartuşunun düğmesine basılarak sterilizasyon başlatılır.

Nem cipi. Liner Bag içinde sterilizasyon için gerekli %30-%50 oranında bağıl nemi oluşturmaya yarar. Kaplaması yüzeysel su birikimini önleyen yan-geçirgen özel kâğıttan imal edilmiştir, dış ambalajı kuruma riskine karşın alüminyum kaplıdır.

dozimetre

Dozimetreler, halihazırda sterilizasyonun Sıcaklık, Süre, Gaz Doygunluğu ve Nüfuzu, Nem oranıgibi kritik  parametrelerini kontrol eden özel dozaj entegratördür. Sarı renk      maviye     dönerek      skala boyunca 

ucgen

 işaretine kadar ilerlediği takdirde 750 mg/litre-saatlik EO konsantrasyonunun gerçeklendiğini işaret etmektedir.

12i

Etilen Oksit Gaz Alüminyum Kartuş Setleri

SDR_4606-22-b
12i